O nás

Kdo jsme?

Blanka Ježková, Jana Bergrová a Michal Halík

mám zájem o workshop mám zájem o kurz

Tři otevření lidé, kteří vnímají svět a vztahy kolem nás podobnou optikou, každý ale s vlastním přesahem. Při práci klademe důraz na lidskou individualitu, která nás rozvíjí a inspiruje. Věříme, že život má jen ten smysl, který mu sami dáme!

Máme to štěstí, že i v práci jsme našli společnou cestu, a tou je podpora našich klientů a klientek při sebezkušenostních zážitcích či při zvládání obtížných životních situací. Jsme připraveni poskytnout vám podporu v orientaci v emocích, zvládání stresu a budování stabilních a fungujících vztahů s vaším okolím.

 

Blanka o Janině a Michalovi

„Janinu jsem potkala při naší společné práci. Spojily nás rozdílné role při pomáhání těm, kteří jsou v komplikované životní situaci. Je to již několik let, ale stále se pravidelně vídáme. Ráda vzpomínám na naše první setkání. Přijela jsem na sever a přivítala mě „baba“, které jsem od první chvíle věřila každé slovo. Krásná holka, která tu vždy byla pro druhé. Snílek, vášnivka, požitkářka, dobrá kámoška, skvělá kolegyně.“

„Spolupráci s Michalem mi nabídla Janina. Mluvila o něm s takovým nadšením, že se nedalo odolat. Měla pravdu.  Z Michala se vyklubal prima parťák, chlap, s kterým bych se nebála vyrazit kamkoli. Vysoký, namakaný kluk, drsňák, který se nebojí opakovaně lézt na vysoké stromy, ale který přesto umí naslouchat a vnímat ostatní. Je to empaťák se srdcem na dlani.“

 

Janina o Blance a Michalovi

„Každé setkání s těmito dvěma lidmi je pro mě jako doušek čisté vody. Blanka žije svůj příběh s velkou vervou, odhodláním a nadšením. Svým prožitkům umí vdechnout lehkost a nadhled. Její pohled na svět je mi velmi blízký a inspirující. Jsem vděčná za cesty, které nás k sobě svedly. Je mi velkou ctí, že tato dáma chce tvořit společně se mnou, ať už to bude cokoliv. Půjdu s ní ráda do všeho!“

„Michal? Mužský element, který vyplní jakýkoli prostor nejen svým parádním přímým humorem, ale i rozvážným slovem. Michal je pevnost, odvaha, citlivá vnímavost i skvělý parťák do nepohody. Je pro mě výzvou i pohlazením, mužem, se kterým se chcete ztratit v lese 😊 Těším se na vše, co nám naše spolupráce přinese, protože věřím, že to bude jízda!“

 

Michal o Janině a Blance

„S Jani jsem se potkal na kurzu přežití, který organizuji už několik let, a bylo vidět, že to je výjimečná ženská, která nad věcmi hodně přemýšlí. Rozhodně tedy ale žádný suchar spíše živel. V životě si lecčím prošla a má to, jak by sama řekla, „osahaný“. Její vřelost a otevřenost je nakažlivá. Jestli já jsem kladivo, tak Jani je peřina, ze které se nikomu nechce vylézt!“

„Blanka na mě silně zapůsobila svým šarmem a vnitřním klidem takřka na první pohled. Je výborným posluchačem a dozajista kapacitou v oboru. Jsem velmi rád, že se i přes své vysoké pracovní vytížení rozhodla s námi spolupracovat. Myslím, že společně můžeme vytvořit velmi neobvyklý a úžasný projekt!“

Blanka Ježková
„Největší překážkou tvého úspěchu jsi ty sám.“ Frank Tyger

Jsem psycholožkou, kvalifikovanou lektorkou, absolvovala jsem výcvik KBT a TA. Dalším studiem jsem získala certifikát z  Neuro-lingvistického programování od Hypnosis Training Organisation London. Mám výcvik a praxi v řízení mediací, supervizi a krizových intervencí. Ve svém profesním životě se zabývám problematikou soft skills, osobního a manažerského rozvoje, komunikací, sebepoznáním, zvládáním stresu, osobními limity, budováním sebevědomí a oblastí partnerských vztahů.

 

Pracuji jako terapeutka, lektorka, supervizorka a v denním stacionáři pro mentálně a psychicky handicapované dospělé. Mám praxi jako ekonomka a podnikatelka. Založila jsem a spoluvlastním internetové noviny Naše Jablonecko.

 

V životě jsem si prošla krásným i méně krásným obdobím. Do života se vrhám živelně, o čemž svědčí mimo jiné i to, že jsem si nejdříve pořídila dítě, pak manžela a nakonec vzdělání. V životě potřebuji lásku, ukotvení a fajn lidi…taktéž cestování, čokoládu, knihy, divadlo, přírodu, jógu a spoustu dalších nezbytností, které přinášejí radost.

Jana Bergrová
„Co slyším, to zapomenu, co vidím, to si zapamatuji, co zažiji, to pochopím.“ Konfucius

Jsem absolventem certifikovaného sebezkušenostního výcviku – Terapie zážitkem, který byl veden v intencích Strategického, Ericksoniánského psychoterapeutického směru, na řešení orientovaných směrů, přístupu Procesově orientované práce a teorii Zážitkové pedagogiky. Nyní jsem ve výcviku somatického vedení, které bere v potaz prožívání na tělesné a emocionální úrovni.
Věnuji se individuálním a skupinovým terapeutickým konzultacím, mediaci a zážitkovému průvodcování. V rozvoji duševního zdraví jsem při své cestě prošla vzdělávacími programy psychiatrického minima, krizovou intervencí a řadou akreditovaných kurzů z psychosociální oblasti. Jsem také zdravotníkem Českého červeného kříže a mentorem charitativní organizace.

 

Pracuji již několik let jako koordinátorka sociálních projektů, odborná konzultantka a krizová interventka pro lidi, kteří svůj život, či jeho část, zasvětili péči o své blízké v domácím prostředí. Čelím s nimi nesnadným životním situacím a snažím se vypomoci tam, kde je potřeba. Ve své praxi se snažím provázet a podporovat jednotlivce i skupiny při zvládání životních změn a náročností. Společně hledáme nové úhly pohledu, pracujeme s hranicemi, emocemi a reflexi. Terapeutické procesy lidí, se kterými se setkávám, jsou pro mě velmi inspirující zkušeností.

 

Jsem také aktivní a zvídavou ženou, partnerkou, mamkou a „paničkou“ 😊 čtyřnohému chlupatcovi, se kterým se věnuji canisterapii. Svůj život nejraději okořeňuji cestováním se špetkou dobrodružství, kulturou a poznáním. Mám velmi ráda čas strávený prožitky, požitky, smíchem a humorem, a to nejlépe ve společnosti svých přátel.

Michal Halík
„Štěstí je skutečné, pouze je-li sdíleno.“ Christopher McCandless

Jsem dřevorubec, horal a dobrodruh, který se problematikou survivalu a hodnocením bezpečnosti na cestách zabývá snad odjakživa.  Řídím firmu Dřevorubec s.r.o., kde mimo jiné provádíme rizikové kácení a prořezávání stromů. Jsem předsedou v neziskové organizaci Ústecký adrenalin team  z. s. a podílím se na organizování a přípravě netradičního adrenalinového závodu Uhelný muž. V rámci závodu Adrenalin Challenge zajišťuji seskoky z mostu.

 

Obklopuji se lidmi, kteří se často pohybují v extrémním prostředí, a ne zřídka se ocitáme v přímém nebezpečí života a v boji o přežití. Po několika letech získávání zkušeností v nejrůznějších extrémních podmínkách jsem se rozhodl předat své poznatky formou kurzů přežití i dalším lidem.  

 

Od dětství se věnuji bojovým uměním a snažím se pro ně vždy najít chvilku času. Rád vymýšlím speciální akce pro přátele a účastníky kurzů, které se konají jak v Česku, tak i v zahraničí. Právě v těchto nezvyklých situacích se rodí ty nejsilnější příběhy a to mne motivuje! Mám rád humor, veselé lidi a na život se snažím pohlížet s optimismem a dobrou náladou.

Chybí vám informace? Napište nám!

Moc rádi Vám odpovíme a společně si o kurzu popovídáme.

info@spresahem.cz